!!! Máme vystavenu funkční bioklimatickou pergolu Artosi !!!

Výhody protislunečních fólií
 1. Zabraňují přehřívání interiérů (odstraňují "Skleníkový efekt")
 2. Zadržují tepelnou složku slunečního záření dopadající na prosklené plochy budovy
 3. Zmírňují tepelné účinky slunečního záření na lidský organizmus a interiéry.
 4. Snižují hodnotu součinitele tepelného prostupu „k".
 5. Snižují tepelné ztráty budovy prosklenými plochami.
 6. Šetří energetické náklady na vytápění.
 7. Snižují energetické náklady klimatizačního systému.
 8. Zvyšují estetickou úroveň budov i vnitřních prostor.
 9. Okenní fólie ve všech svých modifikacích pohlcují až 99% škodlivého UV záření a tím výrazně potlačují blednutí barev materiálů.
 10. Zajišťují zdravé prostředí.
 11. Zamezují zranění osob střepy při rozbití skla.
 12. Vytvářejí velmi příjemné a klidné prostředí interiéru.
Popis protislunečních fólií:

Tloušťka proti-sluneční fólie je dle typu 0,03 - 0,055 mm., jsou barevné (stříbro, bronz, šeď, niklchrom), s různým stupněm reflexe a různým stupněm prostupu světla. UV filtr zachytí 96 - 99% UV (dle typu), zdvojená proti-otěrová vrstva, šíře fólie 1,524 m., nebo speciálně 1,83 m (SPNC - 35).


Použití dle instalace:

a) Interiérové fólie: na vnitřní stranu skla (instalují se na vnější okno zevnitř).
b) Exteriérové fólie: na vnější stranu skla (zejména pro dvojitá "nerozdělitelná" skla) z exteriéru

Interiérové fólie:

Nejvíce rozšířené protisluneční fólie.Tyto fólie chrání vnitřní prostory budov před účinky slunečního záření (zadržují sluneční energii až o 78%). Současně snižují tepelné ztráty okenní plochou v zimě a zabezpečují pasivní klimatizaci. Absorbují až 99% škodlivého ultrafialového záření, podstatně omezují vyblednutí zařízení interiérů a zboží. Šetří energii, vytváří příjemné prostředí a zlepšují vzhled budov.


Exteriérové fólie:

Představují nejvyšší proti-sluneční účinek na nerozebíratelných dvojsklech (diterm). Sluneční paprsky dopadají přímo na fólii (ještě před vstupem do skla (skleněného systému). Exteriorní fólie svojí reflexí sluneční paprsky bezprostředně odrážejí a tím je proti-sluneční ochrana pomocí solárních okenních fólií nejúčinnější. ( V Itálii, Řecku a v dalších zemích se používají skleněné předokení skleněné proti-sluneční zábrany opatřené exteriorními foliemi.


M - 20 XT stříbrná silně zrcadlová (reflexní) tmavá fólie s nejvyšší účinností proti slunečnímu horku - vhodná pro výrobní haly a velké prosklené plochy. Tento typ fólie se též používá pro zabránění pohledu dovnitř (zvenku vzniká stříbrné zrcadlo) a umožnění výhledu ven (např.restaurace, potravinářské výrobny atd.)

M - 40 XT stříbrná mírně zrcadlící středně tmavá - vhodná pro kanceláře, učebny, do bytů a všude tam, kde je zapotřebí dostatek světla.

Máte zájem o podobnou realizaci?

Neváhejte nás kontaktovat

Poslední realizace