!!! Máme vystavenu funkční bioklimatickou pergolu Artosi !!!

Silikonové těsnění

Je prokázáno, že okenními konstrukcemi uniká největší podíl tepelné energie z celkových tepelných ztrát. Z toho téměř polovina infiltrací vzduchu netěsnostmi mezi rámem a křídlem okna. Při úniku tepla netěsnými okny je třeba pokles teploty v místnosti kompenzovat. Například zvýšení teploty v místnosti o 1°C vyžaduje cca. 5% nárůst nákladů na energii. Během topné sezóny, která trvá cca. 215 dní, propustí každý metr netěsného okna cca. 50kWh. Spotřeba energie se tím neúměrně zvyšuje a přitom se teplo volně ztrácí. Nejlepším řešením je dodatečné zateplení a utěsnění vytápěných prostor silikonovým těsněním.

Silikové těsnění se aplikuje do vyfrézované drážky všech dřevěných typů oken, dveří a vrat. Montuje se mezi křídlo okna a rám okna do drážky, která se frézuje frézou s odsáváním přímo na místě u zákazníka. Do této drážky se zatlačí vhodný průměr těsnění(4 - 12 mm), což umožňuje snadnou demontáž a montáž např. při natírání oken.

Výhody silikonového těsnění
  • silikonové těsnění má výbornou tvarovou paměť
  • výbornou přilnavost
  • odolnost vůči slunci a mrazu
  • dlouhodobou životnost (cca 30 let)
  • tlumí hluk, snižuje prašnost
  • UŠETŘÍ AŽ 30 % TEPELNÉ ENERGIE a ZVÝŠÍ POKOJOVOU TEPLOTU AŽ o 4 °C
ZTRÁTY INFILTRACÍ

Nejvýzaznější u křídel proti rámu, omezíme utěsněním silikonovými profily metodou do drážky, lepení či svorkování… Drobné netěsnosti pak silikonovými tmely, akrotmely či PUR pěnou.

Typy profilů:

Jak poznáte, že máte skutečně silikon?

Často se můžete setkat se situací, že je Vám nabídnuto těsnění z méně kvalitního materiálu a přitom je vydáváno za silikon. O tom, zda jde skutečně o silikon se můžete sami přesvědčit velice snadno. Postačí, když kousek profilu zapálíte sirkou. Silikon hoří dosti neochotně, spíše doutná jako cigareta. Zůstane po něm velmi jemný, bílý popel oxidu křemičitého. Po ostatních materiálech zůstane černý sazový zbytek.

Dveřní kartáče

Dveřní kartáče se aplikují na spodky bytových dveří, garážových vrat, sklopných vrat atd. . Jedná se o kartáče z polypropylenu což zabraňuje průvanu, kouři, prachu, úniku tepla a hluku.

Lepené těsnění

Samolepící pěnový polyetylén s krycí fólií.V-Profil

Samolepící těsnění pro okna s velkou mezerou 3-7 mm. Z EPDM pryže 9x7 mm.K-Profil

Samolepící těsnění pro okna s malou mezerou 2-3,5 mm. Z EPDM pryže 9x4 mm.P-Profil

Samolepící těsnění pro okna se středně velkou mezerou 3-5 mm. Z EPDM pryže 9x5,5 mm.D-Profil

Samolepící těsnění pro okna s velkou mezerou 3-7 mm. Z EPDM pryže 9x8 mm.

Máte zájem o podobnou realizaci?

Neváhejte nás kontaktovat

Poslední realizace těsnění oken